HAKKIMIZDA
Sınav Doçenti Nedir?
Sınav Doçenti; Türkiye Cumhuriyetinde monotonlaşan eğitim modeli yerine daha rasyonalist Hibrit Eğitim Modeli ile her alanda daha eleştirel, bilime dayalı, ezberci zihniyetten uzak, gelişime ve değişime açık, hedefleri yüksek, bir olaya birçok pozitif bilim açısından bakabilen, stres ve zaman yönetimi olan, sosyal hayat-ders çalışma hayat dengesi kurabilen, koyduğu hedefte kararlı ve iradeli yürüyebilen özel öğrenciler yetiştirmek amacıyla kurulmuş eğitimde reform projesidir.
Türkiye'de İlk Online Eğitim Reformu Hibrit Eğitim Modeli Nedir?

Hibrit Eğitim Modeli bir diğer adıyla HEM, 3 adımdan oluşan Türkiye'deki eğitime yeni bir bakış açısı getirecek bir eğitim modelidir.

Adım 1: ÖĞRENCİNİN KEŞFİ

"Önce psikoloji sonra epistemoloji (bilgi felsefesi) " düşüncesiyle başlayan bu adım; sınavlara girecek öğrencilerin sınav öncesi farkındalık, sınava hazırlık süreci ve sınav stratejileriyle alakalı önceden bilinçlenmesini sağlayıp öğrenciyi hedeflerine daha hızlı ulaştırmak için yapılmıştır. Bu konuları halletmenin en iyi yolu öğrenciyi keşfetmekten geçer. Bu adımda profesyonel öğrenci koçlarımız öğrencilerimize 360 derece keşif testleri ile onların öğrenme biçimi, seviye ve potansiyel tespiti, meslek ve alan yönelimleri , gerçekçi hedef koyma adımlarını izlerler.

Adım 2: Koçluk İLE 360 DERECE HAZIRLIK

Derece öğrencilerinden oluşan Koçluk Programı ile öğrenciye kişiselleştirilmiş sınav psikolojisi seansları ve sınav stratejisi seansları ile öğrenciyi psikolojik ve teknik açıdan destek sağlanması. Bu adım Koçluk programımızın 1.paketini kapsar.

Mentorle Haftalık 1 Canlı Görüşme

Haftalık ve Günlük Çalışma Programı

WhatsApp Öğrenci Sıkı Takip

WhatsApp Veli Raporlama

SınavDocenti tarafından oluşturulan analiz şablonları

Stres ve Zaman Yönetimi

Disiplin ve Motivasyon

Özgüven ve Kararlılık, Odaklanma , Sosyal Hayatla Beraber Sınav ,Çevre Baskısıyla Başa Çıkma Kanal Önerisi, Soru Bankası Önerisi, Deneme Önerisi, Sınav 1,3,6,9 Ay Kala Ne Yapmalı

Sınav Haftası, Sınav Günü , Deneme sonuçlarının Analizi, Kaynak ve Kanal Önerileri

Konu Tekrar Sistemi, Kalan süreçte nelere ağırlık verilmeli? / Ne tempoda çalışılmalı,

Hafıza Teknikleri, Çalışma Teknikleri, Deneme sıklığı nasıl olmalı, Çıkmış sorular ve MEB Kitapları.